Блог "Gav-Gav" ua

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЕКСКРЕМЕНТИ СОБАКИ

Так - ця стаття про послід вашої собаки.
Доведено, що у собак, які на сирому годуванні, набагато менше екскрементів, вони швидше розкладаються і не мають запаху.
Якість і кількість екскрементів - це важливий показник здоров'я вашої собаки.


ЯКИЙ ПОСЛІД ВВАЖАЄТЬСЯ НОРМАЛЬНИМ

Нормальні екскременти повинні бути середньої твердості та сформованими. Їх колір визначається дієтою собаки: зазвичай це від середньо-коричневого до майже чорного.
Чим більше м'яса в раціоні, тим вони м'якше і темніше. Якщо ви хочете зробити екскременти своєї собаки міцнішими, то можна додати до раціону кістки.

Час від часу навколо екскрементів видно слизову оболонку - це нормально. Це стара слизова оболонка, яку кишківник скидає кожні кілька місяців. Також нормально побачити в екскрементах залишки овочів.

Це рослинна речовина, яку собака не перетравила, і вона допомагає стимулювати механічну функцію кишківника.


КОЛИ ПОСЛІД БУВАЄ ТВЕРДИМ

Важливо, щоб у вашій собаці були відносно тверді екскременти на регулярній основі. Тому що в області під хвостом у собак є дві анальні залози. Вони виділяють особливий запах, коли собаки спорожняють кишківник, що дозволяє їм відзначати територію і таким чином ідентифікувати інших собак.

Зазвичай щільні фекалії під час спорожнення тиснуть на анальні залози, які своєю чергоювипорожнюються, змащуючи анальний отвір. І коли екскременти у собаки м'які, вони можуть не надавати достатнього тиску на залози. Це з часом може викликати дискомфорт, оскільки сама анальна залоза тисне на задній прохід.

Заведено вважати, що, якщо собака тре зад по підлозі, то це ознака глистів. На практиці, це цілком може бути пов'язано з тим, що її анальні залози створюють їй проблеми.
Тому ми рекомендуємо не відмовлятися від кісткового змісту в їжі вихованця. В тиждень два або три рази можна і потрібно давати погризти кісточку.

Багато написано про позитивний вплив процесу поїдання кістки вихованцями, зокрема про розвиток щелепних м'язів і очищення зубного каменю. Але не всі знають про фактор впливу кісток на екскременти собаки.

Рекомендуємо прочитати нашу статтю:
КІСТКИ, ЯКІ МОЖНА І ПОТРІБНО ДАВАТИ СОБАКАМ
яловичий хвіст
Подивіться на СЕТ ІНСТИНКТ


ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ МОЖНА ОТРИМАТИ ВІД ВИДУ ЕКСКРЕМЕНТІВ

  • Дуже темний або чорний - через високий відсоток м'яса в раціоні, особливо печінки та інших субпродуктів.
  • Сірий - зазвичай результат вживання в їжу зерна і / або обробленої їжі.
  • Світлий - особливо якщо сіруватий, може бути викликаний проблемою печінки або підшлункової залози, тому варто проконсультуватися з ветеринаром.
  • Жирний - коли у собак проблеми з підшлунковою залозою, вони не можуть ефективно перетравлювати жир. Жирні екскременти з кислим запахом можуть бути ознакою основного захворювання підшлункової залози. Обговоріть це з ветеринаром.
  • Пінистий - це може бути інфекція кишківника або товстої кишки в результаті неперетравленого жиру. Знову ж таки, вам, ймовірно, слід обговорити це зі своїм ветеринаром.
  • Дуже твердий - якщо ваша собака харчується сухим кормом або обробленими харчовими продуктами, причина, ймовірно, криється в одному з інгредієнтів, що забезпечують твердість екскрементів. Нерідко компанії з виробництва кормів для собак використовують для цієї мети тирсу! Якщо ваша собака дотримується сироїдіння, тверді екскременти зазвичай є результатом здорової кісткової їжі.
  • Кров в калі - це може бути що завгодно, від паразита (наприклад, хробака) до дуже твердих екскрементів. Вам слід зберегти зразок і показати ветеринару. Майте на увазі, що кров не може бути червоною(якщо вони не свіжі), а має майже чорний колір.


М'ЯКИЙ РІДКИЙ ПОСЛІД

М'які, рідкі або водянисті екскременти не є приводом для занепокоєння, якщо вони не тривають кілька днів або не супроводжуються  іншими симптомами (такими як кров або блювота).

М'які, рідкі або водянисті екскременти  - це нормально, коли собака змінює дієту або їсть те, що не хоче перетравлюватися.


ВІД СИРОГО КОРМИ НАБАГАТО МЕНШЕ ВІДХОДІВ
Експертна думка з сироїдіння:
Який повинен бути обсяг екскрементів в порівнянні зі з'їденою їжею?

— М'ясо, субпродукти та тваринний жир засвоюються практично повністю. Кількість виділених екскрементів складає від 2 до 7% їжі, що з'їдається.
— Фрукти та овочі виробляють від 30 до 60% відходів.
— Крупи виробляють від 40 до 70% відходів.
— Сухий корм виробляє від 60 до 80% відходів.

Це говорить про те, що собаки можуть отримувати та засвоювати багато корисних речовин з м'яса, внутрішніх органів і тваринного жиру, але не з обробленої їжі.


КОЛИ ПОТРІБНО ТУРБУВАТИСЯ ПРО ДІАРЕЇ

Якщо у вашої собаки діарея понад три дні. Якщо діарея чергується так, що один день діарея, потім протягом декількох днів нормальний послід, а потім знову діарея. Зазвичай при таких симптомах, проблема може бути в глистах. Краще звернутися до ветеринара.

Якщо у вашої собаки діарея разом з іншим симптомами, такими як кров в екскрементах, блювота, лихоманка або зміна поведінки, вам слід негайно проконсультуватися з ветеринаром.


ПРО ЕКОЛОГІЮ

Собаки, яких годують натуральним кормом, виробляють менше екскрементів, і те, що вони роблять, швидко руйнується в природі, не залишаючи слідів.

Оскільки в ньому немає шкідливих хімікатів, він не пошкодить ваш газон. Якщо ви годуєте собаку сирою їжею, в її сечі також буде менше хімікатів. Це буде означати, що сеча не так шкідлива для трави та рослинності.
ПРО ВИХОВАНЦІВ