Ламаємо стереотипи — будь-який, термічно необроблений рибний продукт являє для кішки велику небезпеку.
Нумо обговорімо рибне питання для вихованців і зрозуміємо: яку рибу давати, а яка під забороною для собак, чи можна їсти рибу з кістками.
Користь риби
- Властивості риби недооцінюють, вона є справжньою «вітамінною знахідкою» для приятеля.
- Вартість значно нижче м'яса, при тому, що калорійність й корисність залишається такою ж.
- Фосфор і йод покращують стан зубів і кісток, волосяний покрив і знижують ймовірність репродуктивних патологій, стимулюють м'язову активність
- Містить метіонін — специфічної амінокислоти, позитивно впливає на роботу печінки та інших внутрішніх органів.
- Більшість паразитів, що зустрічаються в морській рибі, не живуть в теплокровних тварин, а значить, не є небезпечними для собак. практично всі гинуть при заморожуванні, якої, в обов'язковому порядку, піддається вся надходить на прилавки морська риба.
Яку рибу можна давати?
- Нежирні сорти. Жировий прошарок негативно позначається на роботі підшлункової залози. Тому вибирайте пісні сорти (наприклад, хек, мойва, пікша і минтай).
- Оселедець. Ця недорога і знайома всім риба є джерелом жирних кислот омега-3, які позитивно впливають на якість шерсті. Перевагу слід віддавати свіжомороженій риби. Тому собаці не тільки можна, а й потрібно їсти оселедець.
- Морська риба. Така риба практично не містить кісток, а також гельмінтів, здатних жити в організмі собаки. Більшу частину риби, що живе в прісній воді, вихованцям давати не варто — надто великий ризик вдавитися кісткою або підхопити паразитів.
Яка риба під забороною
Ветеринарні дієтологи кажуть, що рибу можна давати собаці не частіше 1−2 разів на тиждень. У рибі містяться речовини, які можуть нашкодити вихованцеві при частому вживанні.
— Тіаміназа. У великих кількостях сприяє руйнуванню вітаміну В1, тим самим приводячи до виникнення у вихованця авітамінозу.
— Тріметіламіноксід. Блокує засвоєння організмом собаки заліза, стаючи причиною залізодефіцитної анемії.
— Гістамін. Викликає інтоксикацію, блювоту, розлади травлення.
Як давати рибу собакам?
Привчай з дитинства. Можна давати собаці сиру рибу ще змалку, бо Специфічний запах і смак можуть викликати проблему і вихованець так ніколи до неї не звикне.
Зрізай плавники та вибирай великі кістки. Особливо актуальна ця порада для маленьких вихованців, які можуть з легкістю вдавитися кісткою. Крім цього спинні плавники океанських риб мають гострі шипи для захисту. Вони можуть призвести до травм шлунково-кишкового тракту.
Заморожуй. Перш ніж дати вихованцеві рибу, відправ її в морозильну камеру.
Подрібнюй. «Собакам-крихіткам» лікарі радять перемелювати рибу в м'ясорубці, пропонуючи кульки з фаршу грубого помелу.
Розраховуй раціон. Враховуй, що енергетична цінність риби трохи нижче, ніж у м'ясних продуктів. Ось чому давати її потрібно приблизно на 50% більше, ніж м'яса.
Розібравшись чи потрібна риба у раціоні собаки залишилось сказати тільки одне: нехай ваш приятель буде завжди здоровим!
А тепер нумо ласувати рибкою!