1. ОСНОВНІ ВІТАМІНИ І МІНЕРАЛИВаш собака може отримувати достатню кількість вітамінів і мінералів з м’яса, але вона може отримати ще більше (і запобігти дефіциту), якщо вона також буде їсти овочі. Наприклад, вона отримає:
- Комплекс вітамінів групи В — В1 і В12 присутні в овочах, але в невеликій кількості. Ваша собака може отримати необхідне їй із сирою печінкою або яйцями.
- Вітамін С з його супутніми факторами — організму собаки необхідно використовувати цей вітамін.
- Вітаміни А, Е та К.
- Магній, марганець, кальцій та калій.
2. ЗБІЛЬШИТЕ СПОЖИВАННЯ КЛЕТЧАТКИЯкщо ваша собака їсть кістки у своєму сирому раціоні (а вона повинна це робити!), вона буде отримувати лише деяку кількість клітковини. Тим не менш, багато собак у міському середовищі недоотримають такі компоненти як шерсть, пазурі та пір'я своїх жертв, яких немає навіть у сирій їжі. Рослинні волокна можуть допомогти компенсувати це.
Крім того, рослинна клітковина є корисним пребіотиком, тобто він діє як джерело їжі для корисних бактерій у кишечнику вашого собаки. Це робить його набагато кращим, ніж клітковина із зерна, яка, як правило, майже повністю нерозчинна і просто проходить транзитом через організм вашого собаки.
3. ЗНАЙДІТЬ ПРАВИЛЬНИЙ КИСЛОТНО — ЛУЖНИЙ БАЛАНСОрганізм вашого собаки має залишатися трохи більш лужним, ніж кислим. Таким чином, низка його органів зможе функціонувати оптимально. Лужне тіло також запобігає запаленню, спричиненому кислотністю — причиною багатьох хронічних захворювань.
Оскільки м’ясо та інші джерела білка окислюють організм, важливо збалансувати цей ефект овочами. Майже всі овочі допомагають організму стати лужним. Як і багато фруктів, включаючи груші, кавуни, манго, папайю та яблука, і це лише деякі з них.
4. ПОКРАЩИТИ ПІЗНАННЯВ одному дослідженні вивчався вплив овочів на когнітивні здібності собак. Було виявлено, що додавання фруктів та овочів зберігало когнітивні здібності собак по мірі старіння.
5. ЗБІЛЬШІТЕ ЗМІСТ ВОДИГодування вашого собаки сирим м’ясом дійсно забезпечує їй більше води в їжі, ніж сухі гранули. Але цього все ж таки недостатньо для запобігання зневоднення. Овочі та фрукти містять велику кількість води. Вони можуть позбавити вашого собаку від необхідності пити занадто багато води після їжі. Це дуже важливо, оскільки надто суха дієта може призвести до захворювань нирок та каменів у сечовому міхурі.
6. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОЖИРЕННЯКорисне сире м’ясо може допомогти у боротьбі з ожирінням, особливо м’ясо курки та індички. Однак ви побачите швидші результати, якщо включите до раціону собаки овочі. Додавання їх до їжі, що складається до 30 відсотків з рослинних речовин, дозволить вам годувати собаку вдосталь (щоб вона відчувала себе ситою), але знизить кількість вживаних нею калорій. Така дієта також може запобігти чи вилікувати панкреатит, який часто викликається ожирінням або дієтою з високим вмістом жирів.
7. ПОСТАЧАННЯ ФІТОНУТРІЄНТІВТермін фітонутрієнти відноситься до кількох речовин, що містяться в рослинній речовині. Вони можуть запобігти раку, передчасному старінню та бактеріальним, паразитарним і грибковим інфекціям.
Типи фітонутрієнтів включають:
- Ферменти — допомагають травленню і навіть можуть бути антидегенеративними, коли їм вдається пройти шлунок. Деякі основні ферменти присутні у тропічних фруктах.
- Антиоксиданти. Різні фрукти, овочі та трави містять антиоксиданти. Вони мають вирішальне значення для запобігання пошкодженням, викликаним вільними радикалами, які можуть призвести до клітинних мутацій.
- Протизапальні молекули — куркума, інші трави та ягоди багаті на такі молекули.
8. КОРИСТЬ ВІД ВУГЛЕВОДІВОдна з основних причин відмовитися від крупи та перейти на сироїдіння — скоротити споживання вуглеводів. Жоден собака не потребує великої кількості вуглеводів із зерна, але деякі собаки отримують користь від вуглеводів, що становлять до 20 відсотків їхнього раціону. Це особливо актуально для хортів та собак, яким необхідно набрати вагу. Овочі є чудовим джерелом здорових вуглеводів для цих собак.
9. БОРОТЬБА З ДЕГЕНЕРАТИВНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИБіологічно відповідна дієта забезпечує найбільшу біодоступність поживних речовин у порівнянні з дієтою, що складається з сухого корму або приготовленої їжі. Правильне харчування може відігравати важливу роль у боротьбі з дегенеративними захворюваннями всіх типів, такими як рак або артрит. Відповідна виду дієта також може допомогти у боротьбі з багатьма іншими серйозними проблемами зі здоров’ям, такими як захворювання підшлункової залози та проблеми зі зростанням у великих порід.
10. ДОДАВТЕ ОМЕГА-3Собаки не можуть виготовляти жирні кислоти Омега-3 у своєму організмі. Це означає, що вони повинні одержувати жири з їжі. Омега-3 є в риб’ячому жирі і має численні переваги для здоров’я собак:
- Покращує стан шкіри та вовни.
- Сприяє здоровому серцю, суглобам та м’язам.
- Підвищує імунітет.
- Допомагає з когнітивними здібностями.
- Підтримує багато важливих функцій організму.
Крім того, на відміну від жирних кислот Омега-6, які можуть викликати запалення, Омега-3 має протизапальні властивості. Це означає, що жирні кислоти омега-3 можуть збалансувати ефекти омега-6, які ваш собака може споживати у великих кількостях, якщо вона їсть курку. Важливо, що жирні кислоти Омега-6 незамінні, просто необхідно збалансувати їх достатньою кількістю Омега-3, щоб уникнути несприятливих побічних ефектів.
11. ЗНИЗИТИ РИЗИК НЕБЕЗПЕЧНИХ ДЛЯ ЖИТТЯ ЗАХВОРЮВАНЬУ наші дні собаки, яких годують сухим обробленим кормом, борються зі зростаючим рівнем раку, хвороб серця, хвороб нирок та багатьох інших захворювань. Собаки, які отримують відповідну для виду сиру дієту з м’ясом, кістками, органами та овочами, набагато рідше стикаються із серйозними захворюваннями та хронічними проблемами зі здоров’ям.
12. ЗМЕНШИТИ АЛЕРГІЮСобаки, які утримуються від оброблених дієт, наповнених низькосортним м’ясом, побічними продуктами тваринного походження, зерном, наповнювачами та цукром, менш схильні до ризику харчової алергії. У деяких звітах йдеться, що до 25% собак відчувають харчову алергію, спричинену обробленими харчовими продуктами. Часто перехід на сироїдіння може усунути цю неприємну алергію у собак.