🌿АРОЇДНІ (ARACEAE)Отруйний сік рослин цього сімейства містить амінокислоту аспарагін і кристали оксалату кальцію, викликає набряк гортані та слизової рота, печіння і пухирі на слизовій оболонці, зупинку дихання, а при попаданні в очі - кон’юнктивіт і незворотні зміни; алергічні дерматити; порушення роботи нирок та серця.
🌿КУТРОВІ (APOCYNACEAE)Токсини мають нервово-паралітичну дію, пригнічують роботу серця та легень, порушення зорової функції.
🌿МОЛОЧАЙНІ АБО ЕУФОРБІЄВІ (EUPHORBIACEAE)Містять еуфорбін, отруєння яким протікає в дуже важкій формі, викликаючи опіки і виразки ротової порожнини і глотки, що довго не загоються, запалення слизових оболонок очей (аж до тимчасової сліпоти), порушення функції шлунково-кишкового тракту з порушенням нервової регуляції.
🌿ПРИМУЛОВІ (PRIMULÁCEAE)У цьому сімействі знаходяться цикламени і примули, що містять сапонін цикламін, викликає біль у ротовій порожнині та гортані, опіки слизової, утруднене дихання.
🌿АМАРИЛІСОВІ (AMARYLLIS)Містять алкалоїд лікорин, викликає біль у животі, блювоту, слинотечу, діарею, у великих дозах — тремор, параліч, загальний колапс (гостра судинна недостатність, різке падіння судинного тонусу або швидке зменшення маси циркулюючої крові; серцю, падіння артеріального та венозного тиску, гіпоксії мозку та пригнічення життєвих функцій організму).
🌿ВЕРЕСКОВІ (ERICACEAE)Містять глікозид андромедотоксин, викликає отруєння при вживанні всередину. Отруйний нектар квіток і сік листя спричиняє пригнічення ЦНС, порушення роботи серця, харчові розлади, виділення з носа, рясне слиновиділення.
🌿ПАСЛЯНОВІ (SOLANACEAE)Зелені частини цих рослин містять алкалоїди соланін, деякі - атропін і скополамін, тому при вживанні внутрішньо здатні викликати блювоту, слинотечу, помутніння свідомості, галюцинації, порушення зору, дихання, роботи серця, параліч.