Блог "Гав-Гав" на українському

КОРИСНІ ОВОЧІ ТА ЗЕЛЕНЬ ДЛЯ СОБАК

Собаки, за походженням і натурою, — хижаки
Безперечно, основна частина раціону повинна складатися з продуктів, що містять тваринний білок: м'яса, риби, яєць і кисломолочних продуктів. Інша частина припадає на овочі й зовсім небагато на злакові культури. Співвідношення відповідно 70% / 20% / 10%.
овочі

У травній системі собак відсутні ферменти, для розщеплення оболонок рослинної клітковини. Це і є однією з причин, чому овочі та зелень погано засвоюються організмом тварини, і господарі іноді спостерігають в екскрементах собак неперетравлені шматочки овочів.

Виникає логічне запитання: «Навіщо ж потрібні овочі для собак, якщо шлунок тварини їх не перетравлює?».
— Включати овочі і фрукти в раціон вихованця просто необхідно. Ми розкажемо про плюси овочів, а Ви вже вирішите давати їх улюбленцю чи ні.
У наших раціонах вже передбачена наявність овочів в необхідній кількості і стані.

Плюси овочів і фруктів

— Овочі містять клітковину, яку собаки не здатні перетравлювати, але їхньому організму вони необхідні в якості повільних вуглеводів. Завдяки клітковині в кишківнику утворюється сприятливе середовище для активного перетравлювання м'яса.
— Клітковина активно регулює виведення надлишку холестерину.
— Багатий вітамінами і мікроелементами склад овочів просто необхідний кожному живому організму.
Гарбуз для собак

Розберемо які овочі можна улюбленцю

 • Гарбуз — покращує травлення, знижує кислотність шлункового соку, нормалізує випорожнення і лікує запори. Є відмінним антиоксидантом і сприяє профілактиці виникнення гельмінтів.
 • Кабачок — джерело калію, кальцію, бета-каротину і фолієвої кислоти.
 • Огірки — багаті на складні органічні речовини, що відіграють важливу роль в обміні речовин, позитивно впливають на роботу серця і нирок.
 • Болгарський перець — містить бета-каротин і цілий ряд корисних вітамінів групи В. Також перець багатий калієм і кальцієм, залізом і йодом, магнієм, марганцем, фосфором, фтором, міддю, цинком і натрієм.
 • Селера — це продукт, багатий на калій, кальцій, фосфор, натрій, амінокислоти, вітаміни групи А, В і С, які позитивно впливають на стан серцево-судинної системи і запобігають розвитку раку.
 • Морква — багата на вітамін, А і бета-каротин, які сприяють поліпшенню зору і знижують ризик виникнення пухлин. Надають шерсті блиску.
 • Цвітна капуста засвоюється організмом краще, ніж всі інші види капусти. У ній менше грубої клітковини, ніж у білокачанній, тому вона легко перетравлюється і не подразнює слизову оболонку шлунка.
Зелень для собак

Зелень

— Як і у випадку з овочами, травна система собаки не призначена для перетравлення зелені, але включати їх в раціон в потрібній кількості все ж необхідно через величезну кількість цінних вітамінів і мінералів.

До корисних видів зелені для собак належать:

 • листовий салат,
 • кріп,
 • петрушка,
 • свіже листя кропиви і кульбаби,
 • листя і стебла лопуха,
 • морська капуста (джерело йоду і мікроелементів, що благотворно впливають на шерсть і шкіру),
 • шпинат.

Звісно перелік вийшов не повний, але це ті види овочів і зелені, які викликають найменше дискусій у любителів собак і визнаються більшістю як корисні.

Раціон улюбленця і окремі елементи, які можна або не можна, вже протягом багатьох років є суперечливими питаннями в спільноті любителів собак.

Ми не наполягаємо на жодному з видів овочів, або іншому продукті, і підходимо до питання індивідуально. Протягом усього періоду годування стежимо за улюбленцем і змінами як зовнішніх, так і смакових даних, за необхідності змінюємо раціон, коригуємо кількість того чи іншого продукту. Ми не просто продаємо корм, а й намагаємося, щоб він був корисним і позитивно впливав на самопочуття і настрій улюбленця, який в свою чергу подарує позитивний настрій Вам.
ВСЕ ПРО ГОДІВЛІ