Блог "Gav-Gav" ua

6 ОСНОВНИХ ПРИЧИН ОЖИРІННЯ У СОБАК

Що викликає ожиріння у собак?


У недавніх обговореннях з нашою консультаційною групою ветеринарів, вони констатували факт, принаймні, 8 з 10 собак, що поступають на операцію, мають надмірну вагу. Один з ветеринарів заявив, що ожиріння у собак є другим за величиною чинником ризику скорочення тривалості життя.


Ряд факторів які впливає на вагу та ожиріння у собак.

Основна біохімія - це просто споживання більшої кількості енергії, ніж витрачається, і ця енергія потім зберігається у вигляді жиру. Це в поєднанні з гормональними тригерами, такими як підвищення інсуліну собаки, сприяє ще більшому накопиченню жиру.

Oжиріння у собак


6 ОСНОВНИХ ПРИЧИН ОЖИРІННЯ У СОБАК


1. ЯКІСТЬ ДІЄТИ - особливо співвідношення макроелементів. Білки, жири та вуглеводи. Чим більше вуглеводів в раціоні вашої собаки, тим більше ваша собака буде запасати калорії з усіх трьох.

2. КІЛЬКІСТЬ ДІЄТИ – кількість фактично спожитих калорій

3. ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ – кількість калорій, що спалюються вашої собакою понад її «добової швидкості метаболізму». Ця кількість калорій, необхідних для дихальної функції та перетравлення їжі.

4. ОСНОВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ АБО СТАН ТВАРИНИ – вони можуть збільшувати або зменшувати потребу вашої собаки в калоріях і чутливість до інсуліну.

5. СТЕРИЛІЗАЦІЯ

6. ПОРОДНІ СХИЛЬНОСТІРозберемо причини детальніше


ЯКІСТЬ ДІЄТИ

Більшість собак харчуються продуктами, багатими вуглеводами, вологими або сушеними. Також ці собаки додатково отримують багато частувань: ласощі для собак або їжу з кухні..

Вуглеводи в цих харчових продуктах є основними винуватцями набору ваги. Фактично, це ідеальний шторм для собачого ожиріння. Видаліть зерна, такі як рис і овес, а також картопля, горох, сочевицю та інші бобові, щоб швидко покращити раціон вашої собаки. Собаки особливо схильні до здуття живота та затримці води. Це сильно корелює з обробленими дієтами. Існує додаткова запальна реакція на продукти, які імунна система вашої собаки сприймає як токсичні, наприклад, глютен в зернах або лектини в горосі.

Годування вашої собаки відповідною дієтою для конкретного виду (а не просто дієти з низьким вмістом вуглеводів) дозволить вихованцеві переварювати, засвоювати і використовувати їжу без необхідності відкладати жир або боротися з запальною реакцією на токсини.


РОЛЬ ЦУКРУ ТА ІНСУЛІНУ В ДІЄТІ

Більшість людей пов'язує занадто багато жирів в раціоні з надмірною вагою. Основна передумова полягає в тому, що «ви те, що ви їсте». Отже, вживання жиру робить вас товстим. З собаками це трохи інакше і у наборі ваги є інші, набагато важливіші фактори.

Справжня причина ожиріння у собак - це те, як їжа взаємодіє з гормонами собаки і її імунною системою. Вони можуть змусити тіло вашої собаки накопичувати вагу та одним з основних факторів, що визначають цей процес є цукор. Не обов'язково цукор в строгому сенсі слова - це харчові групи, які розпадаються на цукор.

Те, що дійсно контролює накопичення жиру, - це інсулін ... а інсулін реагує на цукор. У собак є 7 різних механізмів підвищення рівня цукру в крові і тільки один - інсулін.

Інсулін - це гормон, що виробляється підшлунковою залозою.

Допомагаючи знизити рівень цукру в крові, інсулін також допомагає організму накопичувати його в м'язах, жирових клітинах і печінці для подальшого використання при потребі

Після їжі рівень цукру в крові (глюкоза) підвищується. Це підвищення рівня глюкози змушує підшлункову залозу виділяти інсулін в кровотік. Інсулін проходить через кров до клітин організму. Потрапляючи всередину, клітини перетворюють глюкозу в енергію або зберігають її для подальшого використання. Без інсуліну організм не може використовувати або зберігати глюкозу для отримання енергії. Замість цього глюкоза залишається в крові.


ВУГЛЕВОДИ В РАЦІОНІ СОБАКИ

Важливо: якщо ваша собака їсть багато цукру і багато жиру, то організм усвідомлює, що вона споживає занадто багато калорій або занадто багато калорій для негайного використання, і буде зберігати цукор у вигляді жиру. Як не дивно, організм переважно використовує жир як енергію та зберігає її у вигляді жиру!

Якщо ми подивимося на звичайні дієти, що складаються з гранул / печива, ми побачимо, що вони містять понад 50% вуглеводів в порівнянні з дієтами, більш придатними для предків або видів, де вуглеводи становили  близько 14% раціону. Різниця очевидна!

Таким чином, ключовий висновок - зосередитися як на якості компонентів раціону, наприклад, джерела білка, придатних для людського організму (згідно з нашими повними діапазонами сирої їжі), так і на співвідношенні макроелементів. Це співвідношення: жир,білок, вуглеводи. Всі наші лінійки повних сироїдних кормів для собак від природи містять мало вуглеводів.

Ми маємо багато позитивних відгуків від власників собак, які страждають ожирінням, та завдяки нашому сирому корму для собак швидко та безпечно втрачають вагу.


КІЛЬКІСТЬ ДІЄТИ

Собаки, як і всі живі організми, мають потребу в харчуванні для забезпечення свого метаболізму та основних функцій. Всім нам потрібні енергія і матеріали для будівництва та відновлення тіла. У більшості ссавців організм налаштований для зберігання надлишкового харчування у вигляді жиру. Ці жирові запаси можна використовувати при недостатній кількості їжі. Ця модель ефективна в дикій природі, де умови змінюються від сезону до сезону. У домашніх собак, однак, ніколи не буває поганих днів, тому їм не потрібно зберігати їжу, як і нам в сучасному світі. Як видно з наведеного вище пояснення, дуже важливо звертати увагу на пропорції вуглеводів в раціоні вашої собаки.

Якщо дати собаці кількість корму, необхідну для підтримання ідеальної ваги, вона з легкістю досягне цієї мети.


Щоб розрахувати кількість корму для вашої собаки, подивіться тут.


ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Собакам необхідні відповідні вправи для здоров'я тіла і розуму. Для їх процвітання важливо задіяти їх мозок, тіло і ніс. Тому при пошуку правильного підходу для фізичної і розумової стимуляції обов'язково враховуйте здібності, вік і переваги ваших собак.


ОСНОВНІ УМОВИ

Якщо ви даєте відповідну кількість корму і дотримуєтеся правильного раціону, але стурбовані тим, що ваша собака  нездужає, то зверніться до ветеринара.


СТЕРИЛІЗАЦІЯ

Стерилізація призводить до втрати циркуляції статевих гормонів, що уповільнює метаболізм тварини та приводить стерилізовану тварину до повноти або ожиріння.

Зміни статевих гормонів після стерилізації безпосередньо впливають на центр насичення (наскільки собака відчуває себе задоволеною або ситою) в мозку через зміни концентрацій лептину та греліну ( «гормону голоду») і можливо побічно впливають на нього, змінюючи метаболізм клітин і гормональні регулятори їжі.

В одному дослідженні, в порівнянні з даними до операції, чотирьох самок гончих з віддаленими яєчниками годували «коли вони хотіли їсти» протягом трьох місяців після операції. Вони вживали набагато більше їжі та додавали у вазі. Дослідження показало, що після оваріектомії (операція з видалення яєчників) споживання енергії слід знизити на 30%, щоб підтримувати оптимальну масу тіла протягом шести місяців. Ці результати підтвердили результати попереднього експерименту, в якому також використовували чотирьох  молодих дорослих самок гончих, і показали, що потреба в енергії після оваріектомії знизилася на 20%.

Це говорить про те, що якщо ви кастрували свою собаку, то її потреба в енергії буде значно менше й отже, у неї буде нижча потреба в харчуванні. А також потрібно розуміти, що зміни в гормонах можуть змінити те, як вони реагують на їжу і хочуть їсти.


ПОРОДНА СХИЛЬНІСТЬ

Останні дані про різні види тварин дозволили по-новому поглянути на генетичні основи ожиріння. (Див. Дослідження в Journal of Internal Vet Medicine тут). Значна схильність до ожиріння була виявлена ​​в ході досліджень деяких порід, включаючи керн-тер'єрів, вест-хайленд-уайт-тер'єрів, шотландських тер'єрів, Шотландських вівчарок, бассет-хаундов, кавалер-кінг-чарльз-спанієлів, такс, гончих, кокер-спанієлів і лабрадорів. (Див. Армстронг Дж., Лунд Е.М. Ожиріння: оновлення дослідження, в Proceedings. Petfood Forum 1997). І навпаки, деякі породи, особливо гончаки, виявляються стійкими до розвитку ожиріння. Тому, якщо ваша собака лабрадор, то впоратися з її схильністю до повноти буде важче.ОЖИРІННЯ У СОБАК - НАСЛІДКИ


Ожиріння пов'язане майже з усіма поширеними захворюваннями собак.

Навіть побічно ожиріння у собак може бути причиною багатьох хвороб і небажаних симптомів.

Ми перерахували декілька нижче:

 • Зменшення тривалості життя
 • Зниження рухливості
 • Діабет
 • Гіпотиреоз
 • Остеоартроз
 • Гіпертонія
 • Серцево-судинні захворювання
 • Ускладнене дихання
 • Складний догляд
 • Підвищений ризик гіпертермії
 • Підвищений ризик раку
 • Захворювання зубів


ЯК НАША ЇЖА МОЖЕ ДОПОМОГТИ СОБАКАМ З ОЖИРІННЯМ


Сироїдіння поєднує в собі ряд інгредієнтів, необхідних собакам. Якщо ви читали наші пости про сиру їжу, ви вже знаєте, що собаки досягають успіху на дієті, для якої їх створила еволюція.

Головна ідея  цієї статті, полягає в тому, що управління вуглеводами і цукром є ключовою відправною точкою. Далі слід переконатися, що ваша собака отримує кількість корму, що відповідає її віку і рівню активності. Що ми намагаємося зробити, так це змусити вашу собаку використовувати запаси жиру, а це означає, що нам потрібно годувати повноцінною, збалансованою дієтою, але не дуже багато.

Наша їжа містить мало цукру (основна причина збільшення ваги), не містить добавок, консервантів і наповнювачів (які призводять до здуття живота) і дуже смачна для вашої собаки. Просто відмовтеся від всіх цих дешевих частувань та залишків їжі й почніть дотримуватися контрольованої дієти. Немає потреби в спеціальних дієтичних гранулах, тому що наша їжа - це просто повноцінне харчування і забезпечує вашу собаку всієї необхідною енергією та поживними речовинами. Все, що вам потрібно, це правильне харчування від нашої компанії, яке допоможе Вашій собаці втратити вагу, стати енергійною та насолоджуватися життям!


ПЕРЕЙТИ ДО СЕТУ ДІЄТ

ПРО ВИХОВАНЦІВ