Блог "Gav-Gav" ua
2020-05-08 10:00

НІ – СОЛОДОЩАМ ДЛЯ СОБАК

З року в рік на всіх можливих платформах для власників собак, для ветеринарів та кінологів публікуються десятки матеріалів про шкоду від солодкого для домашніх улюбленців. І так само, з року в рік, це викликає нестачу розуміння і тисячі запитань. Особливо, це стосується дозувань, на кшталт, «це ж лише шматочок», розуміння що ж означає взагалі поняття солодощів – «а чому тоді моркву можна», або зовсім – надання собаці людських якостей, мовбито, «як же він проживе без цих смаколиків».

Давайте нарешті наведемо лад у голові. Розбираємо все по черзі.

Цукор від цукру відрізняється


Глюкоза вашим вихованцям необхідна!


Тут нас точно зрозуміють діабетики і поціновувачі різноманітних дієт. Це, до речі, єдина аналогія, яку ми проводимо з людиною в цьому блозі. Цукор – це головний показник, належить той чи інший продукт до категорії «солодощі», чи ні. Не завжди! Наприклад, ми ж чудово розуміємо, що буряк чи морква містять чимало цукру. В 100 грамах сирої моркви в цілому 6 грамів – це добренько наповнена чайна ложка. В 100 грамах сирого буряку – майже 7, і це вже чайна ложка з великою гіркою. Але в усіх подібних випадках цукор – один із натуральних компонентів овочів та інших рослинних продуктів, що несуть в собі ще список корисних речовин і вітамінів. Тут ні в якому разі не слід перестаратися, роблячи з вашого улюбленця ледь не вегана. У переліку сетів «Гав-Гав» овочі складають лише 20% від загального раціону. Це загальноприйнята норма для собак, що харчуються натуральним кормом. Тому нехай вас не бентежать зауваження «знавців» щодо того, ніби овочі – теж шкідливі солодощі, оскільки містять немало цукру.

На що вам дійсно слід звернути увагу з рослинних продуктів

Цитрусові
Тут мова вже не про цукор, а про інші речовини, наприклад, лимонна кислота, що може викликати небезпечну алергію, розлад шлунку і навіть проблеми з нервовою системою.

Авокадо
Не варто ризикувати і цим плодом. У більшості собак, та й інших тварин, речовина, яку містить плід авокадо (персин), викликає різні ступені розладу ШКТ.

Виноград
Сюди належить і свіжа ягода, і сушена, тобто родзинки. Складові винограду викликають серйозну небезпеку для нирок, причому симптоми проявляються далеко не одразу. Тому будьте обережними, куштуючи цю ягоду поруч із вихованцем.


Трошки – не рахується?

Друзі, відповідаємо без еківоків – рахується! Багато хто чомусь вважає, що шкідливі продукти в малих дозах не є небезпечними. Але це омана. У кожного домашнього вихованця своя унікальна мікрофлора, дуже важко прогнозувати чи виникнуть проблеми від шматочку шоколаду у вашого чотирилапого друга, чи ні. Це навіть не завжди залежить від віку, ваги і розмірів собаки. Бували випадки і з сильними великими вівчарками – «трошки можна» обертались довгим лікуванням у ветеринарній клініці і були близькими до летальних наслідків.

Якщо продукт несе загрозу здоров’ю і життю улюбленця, не грайте з вогнем. Повірте, від цієї дози пес щасливішим не стане, а от більш нещасним – цілком може бути. Ці ризики зовсім того не варті. Нижче пояснимо детальніше в чому саме загроза від шоколаду та інших приготованих десертів.

Десерти: у чому ж підступ

Найбільшу небезпеку несуть у собі продукти, що містять кофеїн, теобромін, прожарений цукор, як і сам білий цукор у великих кількостях (багато хто любить кидати своїм песикам кубики рафінаду, так от, це не найкраща іграшка, як виявилось).

Головна причина – в організмі собак просто немає тих ферментів, які здатні засвоїти і переварити такі компоненти. Це дуже серйозне навантаження на печінку, нирки, шлунок і кишечник. А як наслідок – і на інші органи. Симптоми іноді проявляються на очах і вухах собаки, це, як правило, проблема не тільки цих частин тіла, а наслідок розладу внутрішніх органів.

Детальніше про небезпечні компоненти


Теобромін і кофеїн – це основні кристали, із яких складаються какао-боби і деякі види горіхів. А какао, як ми знаємо – те, без чого не обходиться майже жоден з популярних десертів.

У плитці молочного шоколаду – 150-220 мг теоброміну, приблизно 40 мг кофеїну, а в чорному – ще більше. Для людини це дрібниці, нам аби отруїтися треба буде зжерти кілограмів так 40. Сподіваємось, таких безстрашних немає! А от для тварин достатньо 250-300 мг для летальних наслідків. Менше – проблеми зі здоров’ям різних масштабів. Тож, повертаючись до попередньої теми, повторимо: не експериментуйте з дозами!

Собака – не людина


«Та що ви кажете», – подумали ви. Супер, якщо ви теж підняли брови, прочитавши це формулювання. Але, чомусь багато хто з «собаколюбів» про це іноді забувають. До ветеринарів часто звертаються з питаннями стосовно гормонів, настроїв собак, їх психологічних процесів. Все це, звичайно, є і в них. Ендокринна система, необхідність у певних гормонах, вони теж можуть впасти в депресію і їм необхідні враження.

Але давайте не забувати, що причини і джерела всього вище згаданого у нас різні. І якщо нас іноді заспокоїть смачний тортик чи бокал сухого вина, у собак зовсім інші заспокійливі. А алкоголь – тільки введе їх організм у серйозний стрес, вивести з якого не завжди виходить швидко і без наслідків. Наприклад, вчасно поданий сніданок, ласощі, якими не загодовують, але все ж час від часу балують ними – ось радощі вашого улюбленця. До речі, про ласощі. Морозиво, яке ми пропонуємо вашим чотирилапим – зі смаком бекону, явно не шоколаду, а головне – складається з цільного (безлактозного) молока, рослинного (тростинного) цукру, кленового сиропу та інших корисних саме для собак елементів. Це порадує їх набагато більше, ніж морозиво, яке б нас із вами зробило трохи щасливішими.

Те ж стосується і уваги, і любові до песиків. Уявіть такий сюр: ваш собака вважає вас теж собакою, дивно, правда? Так само дивно й надавати улюбленцям людських якостей. Вони дійсно потребують турботи, але проявляємо ми її явно по-різному. Багато чого залежить від породи, віку і активності песика. Слідкуйте за нашим блогом щоб отримувати необхідні поради з догляду і поводження з вашими кращими друзями. І нехай вони будуть здоровими і задоволеними.
ПРО ГОДУВАННЯ