Симптоми глистів у вашої собаки можуть відрізнятися залежно від типу глистів, які вона має.
Загальні ознаки глистів у собак включають:
Блювота
Пронос
Втрата ваги
Млявість
Зневоднення
Тьмяна шерсть
Підвищена температура
Слиз або кров у випорожненнях
Глисти у фекаліях собак
Підвищена чутливість живота або біль у животі
Збільшений живіт або роздута ділянка живота
Не завжди легко помітити симптоми глистів у собак, тому регулярні огляди ветеринара такі важливі, щоб виявити будь-які потенційні проблеми зі здоров’ям, перш ніж вони можуть стати серйозними.
ВИДИ ГЛИСТІВ У СОБАК
Круглі черви
Аскариди — один із найпоширеніших видів кишкових глистів. Якщо не лікувати аскариди, вони можуть вплинути на ріст цуценят, викликати закупорку кишечника та у тяжких випадках бути смертельними. Розрізняють два типи аскарид у собак — це Toxocara canis, також звана T. canis, і Toxascaris leonina. Круглі черви іноді можна побачити у фекаліях, а у серйозних випадках навіть у блювоті. Вони можуть зрости до кількох сантиметрів у довжину та мати зовнішній вигляд, схожий на спагеті.
Стрічкові хробаки
Стрічкові черв’яки — кишкові паразити, що заражають собак, коли вони поїдають блох, або диких тварин, у яких є стрічкові черв’яки, коли їх яйця вилуплюються і прикріплюються до слизової оболонки кишечника собаки. Коли собака має стрічкові хробаки, вони, швидше за все, стукатимуть сідницями по землі або пропускатимуть видимі сегменти стрічкових хробаків у фекаліях, які виглядають як рис. Стрічковий хробак може зрости до 60 см завдовжки. Якщо собаку не лікувати від стрічкових хробаків, можуть з’явитися ознаки подразнення навколо заднього проходу.
Волосоголови
Волосоголови — (Trichocephalus trichiurus) заражаються собаки, які вживають інфіковану воду, ґрунт, фекалії, м’ясо чи їжу. У багатьох випадках немає явних ознак того, що собака заражена. Симптоми — втрата ваги, анемія чи зневоднення.
Анкілостоми
Анкілостоми прикріплюються до тонкої кишки, всмоктують кров і залишають маленькі виразки, що кровоточать. Оскільки вони викликають втрату крові у собак, вони можуть спричинити анемію або навіть виявитися смертельними, якщо їх не лікувати. Вони особливо небезпечні для молодих щенят.
Легкові черви
Легкові черви собак також називають Angiostrongylus vasorum. Легкові черв’яки виробляють яйця, які перетворюються на личинок. Потім личинки виходять з легень, коли собака кашляє, ковтаються та потрапляють у її фекалії. Потім слимаки та равлики підбирають личинок і передають їх будь-яким собакам, які їх їдять. Цей тип хробака мешкає в кровоносних судинах камер серця та артерії, що сполучає легені із серцем. Легеневі черв’яки викликають проблеми з диханням, а кашель — частий ознака того, що у собаки легеневий черв’як.
ЯК СОБАКИ ЛОВЛЯТЬ ГЛИСТІВ?
Цуценята та собаки можуть ловити глистів різними способами. Це включає:
Забруднений ґрунт
Забруднення ґрунту — одна з найчастіших причин появи глистів у собак. Анкілостоми, круглі хробаки та волосоголовці можуть заражати ґрунт, перебуваючи у стані спокою у вигляді яєць або активних личинок протягом тривалого часу після того, як залишилися фекалії. Коли собака збирає заражену землю зі своєї вовни, а потім очищається, вона може проковтнути її, що призведе до появи хробаків. Крім гігієнічного аспекту збору собачого посліду, це ще одна причина, через яку так важливо не залишати його. Практично неможливо виявити ділянки ґрунту, в яких можуть бути личинки або яйця черв’яків. Анкілостоми також можуть проникнути через шкіру собаки. Зазвичай це відбувається, коли собаки лягають у ґрунт, оскільки анкілостоми пробиваються через шкіру лап чи живота.
Від їхньої матері
Цуценята нерідко заражаються анкілостомами або круглими хробаками в молодому віці або народжуються з глистами. Причина цього в тому, що обидва ці типи глистів у собак можуть проникати в матку і передаватися щеням ще до їх народження. Вони також можуть передаватися цуценям із молоком матері, що найчастіше бувають аскариди.
Поїдаючи інших інфікованих тварин
У вихованця можуть з’явитися анкілостоми, стрічкові черви, круглі черви та волосоголовці, коли собака з'їсть інфіковану тварину. Наприклад, собака, яка впіймала гризуна, може заразитися хробаками. Існує також тип стрічкового хробака Echinococcus, який може бути особливо небезпечний для собак, якщо собаки їдять будь-яку мертву домашню тварину.
Від Блох
Стрічкові хробаки ловляться через блохи, які несуть яйця стрічкових хробаків. Коли собака з'їдає цих блох, кишкові паразити можуть розмножуватися, викликаючи у собаки глисти.
ДІАГНОСТИКА ГЛІСТІВ У СОБАК
Якщо у вашого собаки симптоми або ви підозрюєте, що вони у них є, важливо якнайшвидше вживати заходів. Щоб діагностувати глистів у собак, зазвичай проводять аналіз фекалій, беручи зразок випорожнення собаки та досліджуючи його на наявність глистів.